З 24 по 30 квітня проводиться Всесвітній тиждень імунізації

Дата: 24.04.2024 14:16

Вакцинація – введення антигенного матеріалу з метою створити імунітет до хвороби, який запобігає зараженню або послаблює його неактивні наслідки. Вакцинопрофілактика є найбільш ефективним способом запобігання інфекційним хворобам. Завдяки проведенню щеплень вдалося зупинити епідемію натуральної віспи, розповсюдження поліомієліту, дифтерії та інших важких інфекційних захворювань.

В Україні передбачена обов’язкова вакцинація дітей проти 10 найбільш небезпечних хвороб:

➢ туберкульоз

➢ кашлюк

➢ дифтерія

➢ правець

➢ поліомієліт

➢ гепатит В

➢ гемофільна інфекція типу в

➢ кір

➢ краснуха паротит

Згідно календаря профілактичних щеплень вакцинація проти більшості інфекцій проводиться у віці до півтора років. Чим більша дитина, яка не отримала щеплення, спілкується з іншими дітьми і дорослими, тим вищим є ризик інфікування і захворіти.

Діти до 1 року, 1 рік 6 місяців, 6,14,16 років. Дорослі вакцинуються проти дифтерії і правця кожні 10 років:26;36;46;56;66;76;86;96; т.д

Запрошуємо всіх завітати у наш Центр, де ви зможете отримати консультацію у ваших сімейних лікарів, більше дізнатися про захист від інфекційних хвороб та зробити безкоштовне щеплення вам і вашим дітям. В наявності є всі вакцини.

Заступник директора КНП «Центр ПМСД Глибоцької селищної ОТГ» Олеся РАВЛЮК

Вакцинація під час війни: що потрібно знати. Роз'яснення лікарів  Кам'янського - Наш Репортер

Фото з вільних джерел