Рятувальники нагадують правила безпеки під час використання генераторів

Дата: 10.06.2024 16:25

У період щоденного відключення світла більшість громадян використовують генератори: електро-, бензинові чи дизельні. Щоб уникнути надзвичайних ситуацій, пов’язаних з неправильним використанням генераторів, надзвичайники наголошують на дотриманні правил безпеки.

Розміщення

• Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання.

• Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) — не менше 6 м. Допускається встановлювати електрогенератор біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 м.

Підключення

• Під час підключення генератора до споживачів необхідно дотримуватися інструкції з підключення та експлуатації генератора. Підключення повинен здійснювати кваліфікований електрик.

• При підключенні електричних приладів необхідно використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлюючий контакт.

Експлуатація

• Експлуатацію генератора необхідно здійснювати відповідно до технічної документації та рекомендацій виробника.

• Перед пуском генератора необхідно перевірити стан електропроводки, та споживачів усунути їх пошкодження.

• Генератор не бажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу. Також слід уникати контакту з елементами генератора, які обертаються.

• Під час роботи електрогенератору контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність негайно вимкніть електрогенератор та знеструмте його.

Забороняється під час використання генераторів:

• розміщувати генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей;

• палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора;

• здійснювати заправку генератора при працюючому або не охолодженому двигуні;

• перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора.

У разі загорання генератора слід негайно зателефонувати за номером 101