Які схеми використовують шахраї, аби отримати доступ до вашої банківської карти

Дата: 24.06.2024 14:58

«Ваша картка заблокована, для її відновлення повідомте номер картки, термін її дії та CVV-код». Отримали такий дзвінок з банку? Це шахраї. Вони використовують не нову, але популярну схему, щоб отримати доступ до вашої банківської карти.

Як діють зловмисники?

● Запитують персональні дані під час телефонних розмов із клієнтами, чого не роблять реальні співробітники банку.

● Можуть попросити переказати кошти на інший рахунок.

● Також аферисти використовують підміну номерів, нібито від імені фінансових установ (технологія спуфінг).

Як уберегти себе?

● Покладіть слухавку та самостійно перетелефонуйте в службу підтримки за перевіреним номером.

● Не розголошуйте персональні дані.

● Не встановлюйте жодних програм чи додатків із функціоналом віддаленого доступу.

● Під'єднайте SMS-інформування щодо операцій із платіжною карткою.

Якщо ви повідомили будь-яку особисту інформацію шахраям негайно заблокуйте картку, зверніться в банк та у поліцію.

Війна в Україні: схеми шахраїв під час війни - Приватбанк — Укрaїнa