Глибоцька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Державна цифрова телемережа МХ-7: що це та як підключитися?

Дата: 15.07.2024 15:07
Кількість переглядів: 966

З метою запобігання інформаційному впливу країни-агресора, популяризації українського мовлення та інших заходів підвищення інформаційної безпеки в Україні працює безкоштовна багатоканальна цифрова мережа Мультиплекс МХ-7.

МХ-7 покриває цифровим телевізійним мовленням не менше ніж 90% території України, а також забезпечить доступ населення до обʼєктивної інформації на територіях, що межують із Російською Федерацією та тимчасово окупованими територіями. Державний мультиплекс спрямований на захист життєво важливих інтересів громадянина, суспільства та держави у протидії внутрішнім та зовнішнім інформаційним загрозам, забезпечення інформаційної стійкості суспільства та держави.

Якщо просто – це додатковий пакет телевізійних каналів, які транслюються безкоштовно в цифровій телевізійній мережі. Кількість телевізійних програм в пакеті заплановано - 12. 

  • Питання: Для кого потрібна телемережа МХ-7?

Перш за все, для тих, хто хоче користуватися цифровим наземним ТБ, але зараз має проблеми з прийомом сигналу наявної мережі.

Щоб прийняти сигнал телемережі, потрібні:

  • власне телевізор;
  • тюнер БУВ-Т2 (вбудовані у більшість сучасних телеприймачів; для телевізора старої моделі може знадобитися окремий тюнер- приставка);
  • телеантена (зовнішня чи внутрішня).

Якщо ви зараз користуєтеся цифровим ефірним телебаченням, але сигнал слабкий та/чи часто пропадає — спробуйте підключитися до телемережі МХ-7.

  • Питання: Які телеканали включені в МХ-7?

Вільних місць у мультиплексі - 12. На конкурсі регулятора перемогло сім каналів: «Сонце», «Рада», «Ми — Україна», «Світло» «Уніан-2», «Віжн-2» та «Віжн-3». Також на підставі тимчасового дозволу мовить «Армія ТБ». Щоб розпочати мовлення, канали мають час — один рік. Тому деякі з них уже транслюються у мультиплексі, інші мають з’явитися в ефірі упродовж року. У лютому п’ять каналів підписали (або в стадії підписання) угоди щодо трансляції: «Армія ТБ», «Рада», «Ми — Україна», «Світло» та «Сонце». На решту вільних місць у мультиплексі буде оголошений новий конкурс. Тому за якийсь час кількість каналів може зрости до 12.

  • Питання: Як підключитись до пакету МХ-7?

Якщо Ви вже дивитесь цифрове ефірне телебачення  – достатньо тільки налаштувати тюнер для прийому додаткового пакету програм МХ-7. Якщо у вас не було Т2, і ви тільки бажаєте підключитесь – треба придбати тюнер DVB-T/T2 та телевізійну антену.

  • Питання: 3. Яка антена потрібна для прийому МХ-7?

Пакет каналів МХ-7 розповсюджується у метровому діапазоні. Необхідно буде придбати та встановити вседіапазонну антену або антену метрового діапазону.

Для прийому всіх пакетів телевізійних програм  МХ-1,  МХ-2,  МХ-3, МХ-5 та МХ-7 необхідно встановити вседіапазонну телевізійну антену, які багато хто використовував для прийому цифрового ТБ раніше. Наприклад, так звані «польські», дуже поширені у домогосподарствах, або – додатково - антену метрового діапазону та підключити її через відповідний пристрій для об’єднування антен (суматор).
На практиці, на невеликій відстані від передавача, сигнал можна прийняти і на дециметрові антени, а також на примітивні штирьові.

Чим далі ви від телевежі і чим більше перешкод на шляху до неї, тим гірший буде прийом на внутрішню (та, що стоїть у кімнаті) антену, незалежно від її типу. У віддалених населених пунктах краще використовувати антени зовнішні. І монтувати їх якнайвище.

  • Питання: Який тюнер придбати для прийому всіх цифрових пакетів телепрограм?

Для прийому цифрових пакетів програм підійде будь-який тюнер, який приймає пакети програм в форматі T2. Назва та ціна тюнера значення не мають.

На вартість тюнера буде впливати тільки наявність додаткових сервісних функцій, налаштування, типів інтерфейсів (роз’ємів для підключення до телевізора) і т. п.)

  • Питання: Де і як встановити антену?

Антену для прийому можна встановити як в приміщенні, та і ззовні. Зовнішнє встановлення антени буде мати кращі умови для прийому сигналу. Антену потрібно зорієнтувати в напрямку передавальної вежі.

Можливо, після попереднього налаштування тюнера орієнтацію антени буде потрібно скорегувати.

  • Питання: Чи потрібен підсилювач сигналу антени?

Якщо відстань до передавальної  вежі значна, то, можливо, потрібно буде встановити додатковий антенний підсилювач. Антенний підсилювач придбається та встановлюється окремо.

  • Питання: Як підключити тюнер?

З’єднати антену – підсилювач (за наявності) – тюнер – телевізор.

  • Питання: Як налаштувати тюнер?

Після підключення – включіть телевізор і тюнер. На телевізорі потрібно вибрати відповідний відеовхід.

Якщо все зроблено правильно, то на екрані ви побачите вікно з привітанням, в якому потрібно буде вибрати мову, регіон, режим і формат зображення, а також режим пошуку.

Встановіть необхідні параметри за допомогою пульта тюнера.

Якщо використовується додатковий підсилювач антени, перевірте, чи включене живлення підсилювача в меню тюнера.

Включить режим автопошуку.

Перелік каналів завантажиться автоматично.


 

МХ-7 зведений на виконання Рішення РНБО від 14 травня 2021 року «Щодо окремих заходів із забезпечення інформаційної безпеки», яке було запроваджене Указом Президента України від 18 травня 2021 року № 198/2021.

Фото без опису


Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.