Представники ГО «Буковинська медична громада» надали консультацію з питань написання грантових заявок та реалізації проєкту

Дата: 30.07.2024 17:04

У селищі Глибока представники ГО «Буковинська медична громада» провели консультацію з питань написання грантових заявок та реалізації проєкту “Центр соціально-культурного розвитку та підтримки SADHORA UNITED: розбудова спроможностей до соціальної інтеграції ВПО та вразливих категорій населення в місті Чернівці”, що фінансується за підтримки RAZOM.

Проєкт спрямований в першу чергу на повноцінний старт діяльності Центру соціально-культурного розвитку та підтримки SADHORA UNITED, що розташовується у місті Чернівці (колишній Садгірський район міста) та сприяє соціальній адаптації та культурній інтеграції внутрішньо переміщених осіб та соціального вразливих категорій з числа місцевих жителів.

Ключовим проміжним досягненням Центру соціально-культурного розвитку та підтримки SADHORA UNITED та діяльності фонду RAZOM у місті Чернівці та області загалом стали високий попит серед ВПО та місцевого населення на отримання ґрунтовних роз’яснень щодо питань фандрайзингу, грантрайтингу та проєктного менеджменту, а також використання їх інструментів у вирішенні питань працевлаштування та соціальної адаптації ВПО через соціальне підприємництво.

Так, жінки-переселенки, скориставшись консультаційними порадами кураторки з соціальної адаптації, змогли організувати ініціативну групу та розробити концепцію створення соціальної перукарні, яка успішно пройшла конкурсний відбір другої хвилі конкурсу в межах проєкту SCLR-програма підтримки ініціатив громад  Буковини, яку реалізує громадська організація AREAC - Чернівецька регіональна асоціація соціального розвитку  за адміністративної підтримки HEKS/EPER Румунія та фінансової підтримки Swiss Solidarity та Act Alliance. Саме RAZOM та Центр соціально-культурного розвитку та підтримки SADHORA UNITED дали можливість та мотивували жінок-переселенок у підготовці проєкту “Школа перукарської майстерності для ВПО” та його успішній підтримці на конкурсі, а тому на початку листопада очікується повноцінний результат застосування отриманих знань та зниження рівня соціальної відчуженості та безробіття серед ВПО.

Зустріч представників громадської організації «Буковинська медична громада» з глибочанами мотивувала присутніх до саморозвитку, соціальної єдності та розкрила цікаві перспективи для освіти, співпраці і майбутнього працевлаштування.

Мова йде про можливість навчання  у Школі перукарської майстерності внутрішньо переміщених осіб та соціального вразливих категорій Глибоцької громади.

Учасниці та учасники школи пройдуть 80 годинне навчання, яке включатиме теоретичну та практичну частину, отримають власний перукарський інструмент та за бажанням будуть працевлаштовані у перукарські салони міста Чернівців або матимуть можливість працювати по місцю проживання

Отож, зацікавлені до навчання у Школі перукарської майстерності можуть звертатися до представників ГО “Буковинська медична громада”:

•  Олена Бесединська (0506769421),
  • Юрій Бурега (0509568837).

ДОВІДКОВО:

Основними напрямками діяльності Центру соціально-культурного розвитку та підтримки SADHORA UNITED є:

• надання консультацій та організація неформального тематичного навчання, за потреби, з питань фахового розвитку, перепрофілювання, грантрайтингу, фандрейзингу та проєктного менеджменту, а також бізнес планування;
  • надання індивідуальних та групових психологічних консультацій, в т.ч. через організацію сімейних та групових ретритів;
  • проведення масових культурних та спортивних заходів, таких як фестивалі, ярмарки, змагання, тощо;
  • організація заходів для культурної інтеграції та обміну цінностями, а саме літературних вечорів, кінопоказів, тематичних дискусій, тощо;
  • розвиток соціального підприємництва як альтернативи зайнятості в Садгірському районі міста Чернівці.

Щиро вдячні Центру соціально-культурного розвитку та підтримки SADHORA UNITED та фонду RAZOM за надану можливість дізнатися більше про шляхи соціальної участі ВПО у житті громад!