У сусідній Румунії виявили чуму овець і кіз: на Буковині запроваджують відповідні заходи!
На території Румунії були зареєстровані випадки захворювання на чуму дрібних жуйних тварин. Спалах зареєстровано на відстані близько 50 км від кордону з Україною.
Чума дрібних жуйних тварин — небезпечна вірусна хвороба, яка вражає овець і кіз, характеризується високою смертністю серед тварин. Хвороба не передається людям, проте може загрожувати здоров’ю дрібних жуйних і дикої фауни.
Чума дрібних жуйних — контагіозна вірусна хвороба овець і кіз з гострим та підгострим перебігом, яка характеризується гарячкою, виразковими ураженнями слизової оболонки ротової порожнини, геморагічним гастроентеритом, ураженням лімфоїдної системи і розвитком пневмонії. Чума передається переважно при прямому контакті між тваринами, а також повітряно - крапельним шляхом. Захворюваність у первинних вогнищах може досягати 100%. Летальність цього захворювання 100-відсоткова.
Для запобігання занесенню чуми на власні господарства рекомендовано обмежити випас тварин і контакт з дикими тваринами на прикордонних територіях, закуповувати тварин тільки з благополучних господарств щодо інфекційних хвороб, а також дотримуватись усіх заходів біологічної безпеки. До таких заходів відноситься дезінфекція приміщень та контроль за доступом сторонніх осіб.
Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Чернівецькій районній військовій адміністрації запровадила 10 кілометрову загрозливу зону щодо чуми дрібних жуйних тварин вздовж кордону з Румунією.
До загрозливої зони включити населені пункти Глибоцької громади:
- село Новий Вовчинець, село Черепківці, село Опришени, село Стерче, село Слобідка.
З метою запобігання поширенню вірусу, всі власники овець і кіз повинні негайно посилити заходи біозахисту та повідомляти державну службу ветеринарної медицини у разі виявлення підозрілих симптомів у тварин.