З наближенням тепла та настанням весняного періоду частішають випадки спалювання сухої трави та чагарників, що створює серйозну загрозу для екології та безпеки навколишнього середовища. Так, 4 березня вогнеборці Чернівецької області виїжджали чотири рази на ліквідацію загорань сухої трави та чагарників в усіх районах області. Цей факт став основною причиною проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення Глибоцької територіальної громади.
Пожежники Чернівецького районного управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області провели бесіди з громадянами, роз'яснивши важливість дотримання правил пожежної безпеки в побуті, а також заборону на спалювання сухої рослинності та чагарників. Особливо акцентувалася увага на відповідальності за порушення таких правил.
Згідно з чинним законодавством, порушення правил спалювання сухої рослинності може призвести до адміністративної відповідальності. Зокрема:
Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків
- Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти (3 060 грн) до трьохсот шістдесяти (6 120 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот (15 300 грн) до однієї тисячі двохсот шістдесяти (21 420 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах
- Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста (1 530 грн) до двохсот сімдесяти (4 590 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти (4 590 грн) до дев’ятисот (15 300 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти (4 590 грн) до дев’ятисот (15 300 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шістсот тридцяти (10 710 грн) до однієї тисячі восьмисот (30 600 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 175. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки
- Порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки, а також використання протипожежної, аварійно-рятувальної або іншої спеціальної техніки або засобів протипожежного захисту не за призначенням - тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста (1 700 грн) до двохсот (3 400 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців - від двохсот (3 400 грн) до трьохсот (5 100 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пам’ятайте! Спалювання сухої трави та чагарників без дотримання вимог пожежної безпеки не тільки шкодить навколишньому середовищу, а й може привести до серйозних фінансових витрат і адміністративної відповідальності. Бережіть природу та дотримуйтесь правил пожежної безпеки, щоб не наражати себе та інших на небезпеку!